Post by gMajstor » Sat Mar 10, 2012 7:22 am

Dakle pošto mi se javila potreba da korisnici uređuju attribute proizvoda, kako napraviti da im se to dopusti.
Preciznije, kad se uloguje na svoj korisnicki racun, treba da ima mogućnost da menja atribute na svom proizvodu (koji sam ja postavio, ali on zadrzava pravo izmene atributa). Nadam se da sam malo pojasnio o čemu se zapravo radi.
Dakle, treba da dozvolim pristup proizvodovim atributima (koja je u sustini tab u admin panelu) sa korisnickog računa, ali tek nakon što ja to odobrim, dakle zamisao je da se postavi deo u admin panelu proizvod, de bi se ukucala sifra koja bi bila dostavljena korisniku, a koju bi on morao da upiše kod njega, da bi aktivirao stranicu attributi i na taj način pristupio njegovom proizvodu. Jako bitno je to da se sve to uradi sa njegovog korisničkog računa, a ne sa admin panela.

Newbie

Posts

Joined
Sat Mar 10, 2012 7:13 am

Post by mldnkslvc » Sun Mar 11, 2012 9:05 am

prijatelju to je malo komplikovanije sa obzirom na to da opencart ima odvojene tabele za korisnike i kupce. nije neizvodljivo ali ima dosta posla

New member

Posts

Joined
Fri Dec 09, 2011 9:17 pm

Post by gMajstor » Sun Mar 11, 2012 9:57 pm

A kako bi moglo da se uradio, npr da udje kao administrator, ali da mu je dozvoljeno da uređuje samo jedan proizvod?
Dakle, ja mu napravim administratorski račun, i u njemu ga ograničim, kao npr nekog nizerazrednog administratora i dopustim mu da vidi samo određeni proizvod. I on kad se uloguje, priđe proizvodima, ali može da pristupi samo tom jednom proizvodu. Kako bi to moglo da se uradi?
Dakle, kako može da se uradi ta zabrana, tj da se doda lista proizvoda kod administratora, de bi ja odredio kojim proizvbodima on moze da pristupi i onda mu dao njegovu administratorsku sifru, preko koje bi uređivao taj poizvod.

Dakle u admin panelu u useru da se napravi nesto poput Related Products (dakle lista na taj princip). I da ako je ikako moguće, da na listi proizvoda, ne vidi ostale proizvode, sem onog proizvoda koji je njemu dodeljen.

Newbie

Posts

Joined
Sat Mar 10, 2012 7:13 am

Post by trongroup » Mon Mar 12, 2012 5:27 pm

Iz Admin panela na putanji: System/Usres/User Gropus lako ćeš uočiti mogućnosti dodele prava korisnicima OpenCarta.
I razumljivo je da ćeš se razočarati pošto "jednom" proizodu nemožeš dodeliti prava koje ti hoćeš nego svim proizvodima, kategorijama i grupama proizvoda. I to je to.
Zasigurno uz dodatne zahvate na programskim kodovima tvoj problem bi se mogao rešiti. Nažalost to niti je jedno-
stavno a kamoli finansijski isplativo.
Stoga ti savetujem da pređeš na neko profesionalno e-commerce rešenjae.

http://shop.trongroup.in OpenCart moduli, teme i rešenja - Ključ u ruke
Korisnička podrška za Vaša pitanja: http://www.tron.net.in/


User avatar
New member

Posts

Joined
Sun Jun 05, 2011 4:13 pm

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests