Post by Smurv » Wed Jun 01, 2011 9:47 pm

Čekal jsem na vydání OC 1.5 a nyní se pro něj chystám upravit moduly pro Českou poštu. Mám v hlavně několik nápadů, které bych rád zapracoval do této verze - např. vylepšená správa balíčků, export do aplikace "Podání on-line" a pár dalších. Jedná se o věci, které by mě osobně usnadnili život při zpracování objednávek.

V této souvislosti jsem se Vás chtěl zeptat, co byste rádi v nové verzi tohoto modulu našli (funkce, vlastnosti). Nemohu slíbit, že vše zapracuji, ale určitě odtud budu čerpat inspiraci.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by berushka » Wed Jun 01, 2011 11:07 pm

  • možnost definovat cenu poštovného v závislosti na ceně nebo na hmotnosti
  • možnost definovat nad určitou cenu nebo hmotnost poštovné zdarma
  • netýká se to tohoto modulu, ale týká se to dopravy - u každé objednávky evidovat číslo balíku (popř. službu, kterou bylo odesláno) a jak v administraci, tak v objednávkách u zákazníka vygenerovat odkaz na sledování stavu zásilky u přepravce

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by urbami » Thu Jun 02, 2011 5:24 pm

Docela by se mi líbilo kdyby šlo ještě pro různé zákaznické skupiny různou cenu dopravného.
Určitě souhlasím s určováním ceny dopravného dle ceny objednávky.

(ps tyto dvě věci sem si v současném modulu na 1.4.xx upravil pro své potřeby tak kdybys chtěl poradit napiš)

Mé shopy jsou:
www.mojenaplne.cz
www.starink.cz
Mám pár svých zajímavých modulů, jsem ochoten se o ně podělit. Stačí napsat.


Newbie

Posts

Joined
Thu Jun 02, 2011 5:21 pm

Post by Smurv » Thu Jun 02, 2011 7:20 pm

Díky za nápady, všechny se mi líbí.

Co se týká určování dle ceny objednávky, tam by to snad neměl být problém. Mám v plánu použít stejnou logiku jako doposud, pouze by se volila "váha" nebo "cena" jako porovnávací parametr pro určení ceny. V administraci by na to byl přepínač a nastavení by probíhalo stejně jako nyní, tzn. "hodnota":"cena". To by řešilo i případ, když chceme s rostoucí celkovou cenou snižovat poštovné (člověk by si nastavil např. "1000":"0" - objednávka nad 1000,- Kč bude mít poštovné 0,- Kč).

Co se týká evidence zásilek, to bych také rád udělal a zároveň spojil s exportem z "Podání on-line". Tohle je nová věc, takže uvidíme, jak se mi to podaří. Zatím si věřím :laugh:

Mám takovou vizi - v administračním rozhraní by byla možnost zadat váhu balíku a zvolit si "reálnou" službu, kterou chceme balík poslat - doporučený balík, cenný balík, doporučená zásilka, atd. Tato volba by se poté exportovala do výstupu pro "Podání on-line" a neměnila by hodnotu, kterou zvolil zákazník při objednávce. Rád bych totiž docílil toho, že by zákazník nevolil "reálnou službu" (doporučený balík, cenný balík), ale službu "virtuální", kterou mu nabízí prodejce (např. balík, expresní balík nebo rychlý balík ...). Moje zkušenost totiž ukazuje, že zákazníci obvykle neznají rozdíl mezi jednotlivými službami České pošty a tak volí doporučený balíček (protože je levnější), přestože požadují rychlé dodání.

V souvislosti s výše uvedeným se chci zeptat, zda využíváte váhu košíku, které ja v OpenCart nyní? Jde mi o to, zda by bylo lepší pracovat s touto hodnotou (mít možnost ji ručně přepsat) nebo vytvořit vlastní záznam do databáze, aby zůstala původní váha zachována.

To urbami:
Pokud již máš hotovou logiku zpracování dle zákaznických skupin, tak mi ji prosím pošli (nebo alespoň nakopni, jak ten problém řešíš). Ve vlastním e-shopu používám jen jednu skupinu, takže jsem nad tím zatím neuvažoval. Každopádně v tom vidím reálné použití (např. maloobchod / velkoobchod) a tak bych to zkusil zakomponovat.


Zatím nemám přesný časový rámec, kdy se do práce pustím. Jak jsem si všiml, tak na 1.5 stále probíhá vychytávání bugů, takže si myslím, že není kam spěchat. Určitě sem budu v průběhu pouštět nějaké verze na testování.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by urbami » Fri Jun 03, 2011 7:18 pm

Poslal sem ti to přes PM

Mé shopy jsou:
www.mojenaplne.cz
www.starink.cz
Mám pár svých zajímavých modulů, jsem ochoten se o ně podělit. Stačí napsat.


Newbie

Posts

Joined
Thu Jun 02, 2011 5:21 pm

Post by tommull » Thu Oct 20, 2011 4:34 am

zdravím, chci se zeptat, jestli už to máte hotové? Velmi by mi to pomohlo. Díky

Newbie

Posts

Joined
Mon May 16, 2011 10:08 pm

Post by Linda » Tue Nov 15, 2011 1:54 am

Zdravim Vas,
i ja bych se pridala s dotazem, zda jste pokrocil s modulem pro verze 1.5+
mam 1.5.1 a dost by mi to pomohlo.
diky, Linda

Newbie

Posts

Joined
Tue Nov 15, 2011 1:47 am

Post by hawkey » Tue Nov 15, 2011 6:45 am

Modul Česká pošta pro 1.5 je už dlouho hotový, ke stažení je zde na foru.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by Foggy » Thu Nov 17, 2011 10:38 pm

Ahoj, snazim se instalovat modul ceske posty do OC 1.5.1 a u vyberu platby mi to pri vyberu ceska posta dobirka hodi js popup "syntaxerror: unexpected token <"

Newbie

Posts

Joined
Wed May 18, 2011 4:02 am

Post by broso » Mon Dec 12, 2011 1:52 am

Foggy wrote:Ahoj, snazim se instalovat modul ceske posty do OC 1.5.1 a u vyberu platby mi to pri vyberu ceska posta dobirka hodi js popup "syntaxerror: unexpected token <"
Ahoj,

mam stejny problem nevyresil jsi to prosim nejak.

Diky, brona

Newbie

Posts

Joined
Sun Nov 27, 2011 7:02 pm

Post by hawkey » Mon Dec 12, 2011 2:08 am

Jakou máte verzi? poslední verze by měla fungovat na 1.5.1.1 a 1.5.1.2

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by broso » Mon Dec 12, 2011 2:31 am

mam 1.5.1.3, myslim ze je nekde problem u vypoctu dane. Ja nejsemplatce dane a nemam vybranou zadnou dan. ale nevim.

diky, b.

Newbie

Posts

Joined
Sun Nov 27, 2011 7:02 pm

Post by hawkey » Mon Dec 12, 2011 10:17 am

Ano, to jsem tu psal už někde, že od 1.5.1.3 je jiný systém daní, takže tento modul nefunguje.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by Saxana » Wed Dec 14, 2011 11:28 pm

Zdravím,

super modul nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem veškerou dopravu odstaranil a následně veškeré možnosti dopravy jsou vedeny za pomoci modulu ČP. Znamenalo to ještě udělat nějaké úpravy, které jsem převzal kombinací všech dostupných možností doprav a tím vznikl komleptní balík kde jsou všechny možnosti nastavení pouze v ČP > můžete přes modul ČP v podstatě vytvořit jakoukoliv dopravu. Faktem je že modul jsem upravil do podoby tak že již není modulem ale je základní při nastavování dopravy takže již se nenastavuje přes moduly ale přímo po kliku na dopravu je nabídnuto pouze ČP (přetextováno) tak aby to vypadalo že je pouze jediný modul dopravy a tam si můžete nastavovat co chcete.

No k věci

V modulu ČP by bylo dobré ještě upravit více svázanost s platbami

Jelikož jsem u platby ani dopravy v ČP nenašel možnost nastavení maximální možné objednávky v případě dobírky mohu tedy doporučit aby ke zlepšení modulu ČP jste tuto variantu zanesli do základního modulu. Je páru lidí kteří omezují platbu dobírkou a to kvůli fake objednávkám ....

Jinak různými nastaveními v modulu

New member

Posts

Joined
Mon May 30, 2011 11:40 pm

Post by Saxana » Wed Dec 14, 2011 11:28 pm

smazáno ... nějak se mi to rozmnožilo
Last edited by Saxana on Mon Jan 09, 2012 2:06 pm, edited 1 time in total.

New member

Posts

Joined
Mon May 30, 2011 11:40 pm

Post by Saxana » Wed Dec 14, 2011 11:32 pm

smazáno ...
Last edited by Saxana on Mon Jan 09, 2012 2:05 pm, edited 1 time in total.

New member

Posts

Joined
Mon May 30, 2011 11:40 pm

Post by Saxana » Mon Jan 09, 2012 11:47 am

Jo našel jsem v základu malou chybičku v případě že používáte modul pošty a máte objednávku bez dopravného např. software tak vás to nepustí .... obecně to vyhodí chybu před krokem 5 zadání platby. (nepustí vás to) v záznamu to píše chybu

PHP Notice: Undefined index: shipping_method in ....\catalog\model\payment\czechpost_cod.php on line 6

Obejít se to dá vypnutím modulu dobírka u CP nebo výmazem

Code: Select all

<?php if ($shipping_required) { ?>
s tím že se zruší vlastně volba bez dopravy a bude nabídnuta vždy ...

Tento problém se děje i u koupě voucher což znamená že můžete prodávat např. vše co potřebuje dopravu, ale voucher nikdo nekoupí. (musíte být rychlejší než script :) aby to nestihlo provést kontrolu metody dopravy

Pokud by byl někdo ochotný a napsal jak to vyřešit budu rád... nicméně když tak budu muset sám

New member

Posts

Joined
Mon May 30, 2011 11:40 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 177 guests