Post by maikis » Wed Sep 23, 2009 8:05 pm

Čau,
jak řešíte zadávání a zobrazování cen?
Jde o to, že pokud zadávám nové zboží, musím jeho cenu vždy uvádět bez DPH, aby se ve finále na webu objevila s DPH. Je to celkem otrava sedět s kalkulačkou a přepočítávat ceny a navíc je zadávat s desetinnou tečkou a ne čárkou, i když v admin/language/czech/czech.php mám $_['decimal_point'] = ',';
Dál pak na pokladně (checkout/confirm) se objevuje Mezisoučet a Poštovné opět bez DPH, zatímco celková cena je už s DPH. Na anglickém fóru se ohrazují tím, že u vás může nakoupit někdo mimo republiku a toho DPH nezajímá. Ale co v případě, že prodávám pouze v ČR? Většinu smrtelníků zajímá pouze co je to bude stát a ne kolik ušetří na DPH.
GEO Zone mám nadefinovanou pouze jako ČR a TAX class 19% taky pouze pro ČR. Díky

Newbie

Posts

Joined
Wed Sep 23, 2009 7:11 pm

Post by Pot'a » Thu Sep 24, 2009 8:08 pm

Stačí poupravit kód. OpenCart prostě není aplikace typu stáhni a prodávej :)

Čeština (v1.3.x, v1.4.x) | IČ a DIČ zákazníka (v1.3.x, v1.4.x) | XML feed zbozi.cz


Active Member

Posts

Joined
Tue Sep 01, 2009 1:48 pm
Location - Prague [CZE]

Post by maikis » Thu Sep 24, 2009 8:47 pm

Pot'a wrote:Stačí poupravit kód. OpenCart prostě není aplikace typu stáhni a prodávej :)
Jj, to je mi jasný už od začátku... spoustu věcí jsem si na eshopu poupravil podle svého... jenže tohle je na mě prozatím trochu víc, než poberu, takže pokud bys měl konkrétní radu, byl bych vděčnej.
1) přidání nového produktu --> zadat cenu rovnou s DPH
2) finálové potvrzení objednávky --> mezisoučet s DPH, poštovné s DPH a správně pak následný výpočet DPH a celkové částky za objednávku.
Díky za každou radu.

Newbie

Posts

Joined
Wed Sep 23, 2009 7:11 pm

Post by Pot'a » Thu Sep 24, 2009 8:55 pm

maikis wrote: Jj, to je mi jasný už od začátku... spoustu věcí jsem si na eshopu poupravil podle svého... jenže tohle je na mě prozatím trochu víc, než poberu, takže pokud bys měl konkrétní radu, byl bych vděčnej.
1) přidání nového produktu --> zadat cenu rovnou s DPH
2) finálové potvrzení objednávky --> mezisoučet s DPH, poštovné s DPH a správně pak následný výpočet DPH a celkové částky za objednávku.
Díky za každou radu.
Používáš v1.3.2?

Příští týden budu dělat frontend u svého obchodu, tak ti pak napíšu co a jak.

Čeština (v1.3.x, v1.4.x) | IČ a DIČ zákazníka (v1.3.x, v1.4.x) | XML feed zbozi.cz


Active Member

Posts

Joined
Tue Sep 01, 2009 1:48 pm
Location - Prague [CZE]

Post by maikis » Sat Sep 26, 2009 4:42 pm

Pot'a wrote:
maikis wrote: Jj, to je mi jasný už od začátku... spoustu věcí jsem si na eshopu poupravil podle svého... jenže tohle je na mě prozatím trochu víc, než poberu, takže pokud bys měl konkrétní radu, byl bych vděčnej.
1) přidání nového produktu --> zadat cenu rovnou s DPH
2) finálové potvrzení objednávky --> mezisoučet s DPH, poštovné s DPH a správně pak následný výpočet DPH a celkové částky za objednávku.
Díky za každou radu.
Používáš v1.3.2?

Příští týden budu dělat frontend u svého obchodu, tak ti pak napíšu co a jak.
Používám 1.2.9. ale neměl by v tom být snad problém... maximálně se budou lišit čísla řádků v php souborech, nebo budu muset aktualizovat na 1.3.2. Každopádně dej vědět. Mám hotovej design eshopu, dodělaný veškerý moduly, eshop odzkoušenej a jediná věc jsou tyhle ceny s DPH. Díky

Newbie

Posts

Joined
Wed Sep 23, 2009 7:11 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests