Post by kudykam » Fri Jun 17, 2011 4:54 am

u jednoho produktu většinou jednu spec. cenu
mám dvě skupiny zákazníků, ale myslím že v cenách se používá je jedna..

OC 2.2.0.0


New member

Posts

Joined
Sat May 14, 2011 4:16 am

Post by Rumlik » Sat Jun 18, 2011 8:09 pm

to opravdu nebude nikdo XML feed upravovat pro 1.5.0 ? nerekl bych, pokud by 1.5.0 neprinesla nic navic, ale je toho celkem dost.

Newbie

Posts

Joined
Tue Jun 14, 2011 2:14 am

Post by kudykam » Mon Jun 20, 2011 4:35 am

Všim sem si že se mi u poslední verze od berushky nezobrazuje všechny produkty v xml, např. tento:
http://www.senzoryshop.cz/senzoflow-mag ... omer-m1500
link na xml viz předchozí příspěvky...

Proč?

Update: zbozi.cz mi odmítá feed s tím že vypršel časový limit žádosti, tento problém nastal až po nahrání upravené verze od berushky. Feed se zobrazuje ale vypadá to že potřebuje delší dobu na vygernerování, což je dost problém.

OC 2.2.0.0


New member

Posts

Joined
Sat May 14, 2011 4:16 am

Post by berushka » Tue Jun 21, 2011 11:15 pm

Rumlik wrote:to opravdu nebude nikdo XML feed upravovat pro 1.5.0 ? nerekl bych, pokud by 1.5.0 neprinesla nic navic, ale je toho celkem dost.
Určitě bude. Ale předpokládám že většina našich e-shopů běží na 1.4.9.x a upgrade zatím neexistuje, takže upravovat XML feed zatím nedává smysl.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by berushka » Tue Jun 21, 2011 11:20 pm

kudykam wrote:Všim sem si že se mi u poslední verze od berushky nezobrazuje všechny produkty v xml, např. tento:
http://www.senzoryshop.cz/senzoflow-mag ... omer-m1500
link na xml viz předchozí příspěvky... Proč?
Pak by to chtělo najít, proč se SQL takto chová. Ale na to je potřeba přístup k databázi a čas - bohužel ani jedno z toho nemám.
kudykam wrote:Update: zbozi.cz mi odmítá feed s tím že vypršel časový limit žádosti, tento problém nastal až po nahrání upravené verze od berushky. Feed se zobrazuje ale vypadá to že potřebuje delší dobu na vygernerování, což je dost problém.
To neporadím, já používám feed tak, že vždy když naskladním novou zásilku, vygeneruji XML a to nechám ke stahování. Na požádání se už nic negeneruje.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by Draq » Fri Jun 24, 2011 3:57 am

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli v dohledné době bude export XMl i na verzi 1.5.0. Uvažuji o zřízení eshopu a zatím nejlepší varianta se mi zdá opencart a rád bych rovnou začal na nejnovější verzi, ovšem bez exportu XML se dá jen těžko dostat do podvědomí zákazníků :)

New member

Posts

Joined
Fri Jun 24, 2011 3:49 am

Post by berushka » Fri Jun 24, 2011 4:56 am

Draq wrote:Ahoj, rád bych se zeptal, jestli v dohledné době bude export XMl i na verzi 1.5.0. Uvažuji o zřízení eshopu a zatím nejlepší varianta se mi zdá opencart a rád bych rovnou začal na nejnovější verzi, ovšem bez exportu XML se dá jen těžko dostat do podvědomí zákazníků :)
na to samé jsem odpovídal asi o 3 příspěvky před tebou.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by Draq » Fri Jun 24, 2011 6:03 am

berushka wrote:
Draq wrote:Ahoj, rád bych se zeptal, jestli v dohledné době bude export XMl i na verzi 1.5.0. Uvažuji o zřízení eshopu a zatím nejlepší varianta se mi zdá opencart a rád bych rovnou začal na nejnovější verzi, ovšem bez exportu XML se dá jen těžko dostat do podvědomí zákazníků :)
na to samé jsem odpovídal asi o 3 příspěvky před tebou.
Jj spis sem se tim chtel zeptat jestli se na něm už nějak pracuje či jestli bude v dohledné době. Abych věděl jestli zakladat na 1.4.9.x nebo 1.5
Díky a omlouvám se za špatný popis mého problému...

New member

Posts

Joined
Fri Jun 24, 2011 3:49 am

Post by berushka » Fri Jun 24, 2011 10:27 pm

Draq wrote:Jj spis sem se tim chtel zeptat jestli se na něm už nějak pracuje či jestli bude v dohledné době. Abych věděl jestli zakladat na 1.4.9.x nebo 1.5
Díky a omlouvám se za špatný popis mého problému...
Aha. Tak to těžko říct, ta komunita tady je celkem otevřená a není nijak/nikým řízená - když je něco potřeba, tak to někdo :) udělá. Za sebe mohu říct, že až budu mít e-shopy upgradované a funkční, tak to teprve začnu řešit...

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by Draq » Sat Jun 25, 2011 5:07 am

Je mi to jasný, já tak sotva zvládnu CSS a tyhle prkotina, jenže na tohle bych si ani zdaleka nevěřil a nikoho do toho nutit nemůžu :) Tak snad aby vyšel co nejdříve upgrade :) Muze bejt asspon do mesice?

New member

Posts

Joined
Fri Jun 24, 2011 3:49 am

Post by berushka » Sat Jun 25, 2011 3:43 pm

Draq wrote:Je mi to jasný, já tak sotva zvládnu CSS a tyhle prkotina, jenže na tohle bych si ani zdaleka nevěřil a nikoho do toho nutit nemůžu :) Tak snad aby vyšel co nejdříve upgrade :) Muze bejt asspon do mesice?
OpenCart vyvíjí v podstatě jen pár lidí (myslím že jen 2). Nějaká beta verze upgrade scriptu již existuje, ale neumí převádět Možnosti u produktů, což zrovna můj e-shop poměrně hodně využívá. Takže fakt nevím :(

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by Draq » Sun Jun 26, 2011 5:41 am

berushka wrote:
Draq wrote:Je mi to jasný, já tak sotva zvládnu CSS a tyhle prkotina, jenže na tohle bych si ani zdaleka nevěřil a nikoho do toho nutit nemůžu :) Tak snad aby vyšel co nejdříve upgrade :) Muze bejt asspon do mesice?
OpenCart vyvíjí v podstatě jen pár lidí (myslím že jen 2). Nějaká beta verze upgrade scriptu již existuje, ale neumí převádět Možnosti u produktů, což zrovna můj e-shop poměrně hodně využívá. Takže fakt nevím :(
Když nad tím přemýšlim tak upgrade ve chvýly kdy vyjde mě nazabije :)
JE to doufám dosti blbuvzdorné :D

New member

Posts

Joined
Fri Jun 24, 2011 3:49 am

Post by kudykam » Mon Jun 27, 2011 1:54 pm

Jsem ochoten zaplatit za vyřešení mých problémů s exportem xml. Zájemci, piště PM.

OC 2.2.0.0


New member

Posts

Joined
Sat May 14, 2011 4:16 am

Post by berushka » Tue Jun 28, 2011 4:18 am

Tak jsem po komunikaci se zbozi.cz konečně dořešil duplicity produktů. Nastává pouze v případě použití variant a v takovém případě nemá být uveden <PRODUCT> (protože ten se u nich skládá z <PRODUCTNAME> a <PRODUCTNAMEEXT>). Zdroják php scriptu sem nedávám, protože už tam mám další změny, např. vyřešení multi-shopů, ale funguje to tak, že se seznam variant získá z SQL hned a podle toho se <PRODUCT> přidá nebo nikoliv.

Code: Select all

	foreach ($query_products->rows as $product) {
		$SQL = "SELECT ov.quantity, ov.price, ov.prefix, ovd.name as value, od.name FROM " .
		DB_PREFIX . "product_option_value ov, " .
		DB_PREFIX . "product_option_value_description ovd, " .
		DB_PREFIX . "product_option_description od " .
		"WHERE ov.product_option_value_id = ovd.product_option_value_id AND " .
		"ov.product_option_id = od.product_option_id AND " .
		"od.product_id = " . intval($product['product_id']) . " AND " .
		"od.language_id=" . intval($product['language_id']) . " AND ".
    "ovd.language_id=" . intval($product['language_id']);
		$query_product_option = $db->query($SQL);

		$shopitem = "";
		$shopitem .= "<SHOPITEM>\n";
		if (! $query_product_option->rows) $shopitem .= "<PRODUCT>".$items->name($product['name'])."</PRODUCT>\n";
		if (!empty($product['meta_description'])) {
			$shopitem .= "<PRODUCTNAME>".htmlspecialchars(strip_tags(html_entity_decode($product['meta_description'], ENT_QUOTES, 'UTF-8')))."</PRODUCTNAME>\n";
		}
Před <VARIANT> už je sestavení SQL zbytečné.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by kudykam » Tue Jun 28, 2011 1:38 pm

a tenhle kód se má nahradit kde v tom souboru?

OC 2.2.0.0


New member

Posts

Joined
Sat May 14, 2011 4:16 am

Post by berushka » Tue Jun 28, 2011 6:05 pm

kudykam wrote:a tenhle kód se má nahradit kde v tom souboru?
Tam kde najdeš první řádek

Code: Select all

foreach ($query_products->rows as $product) {

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by kudykam » Tue Jun 28, 2011 7:23 pm

berushka wrote:
kudykam wrote:a tenhle kód se má nahradit kde v tom souboru?
Tam kde najdeš první řádek

Code: Select all

foreach ($query_products->rows as $product) {
Takže nahradit celou funkci foreach (včetěně části VARIANT)?

OC 2.2.0.0


New member

Posts

Joined
Sat May 14, 2011 4:16 am

Post by berushka » Wed Jun 29, 2011 3:09 am

kudykam wrote:Takže nahradit celou funkci foreach (včetěně části VARIANT)?
Přikládám tedy můj vlastní (již připravený na multishop).
Doporučuji porovnat se současnou verzí a vzít si jen potřebné změny.

Attachments

export-2011-06-27


berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by Michal M. » Sun Jul 03, 2011 12:58 am

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit jak vložit do <PRODUCT> model?
Myšleno "název - model"

Děkuji za odpověď nebo alespoň radu.

Newbie

Posts

Joined
Sun May 29, 2011 3:46 pm

Post by kudykam » Tue Jul 05, 2011 12:12 am

Našel sem chybu v xml, ikdyž možná je to ten problém s řádkem který jsem ponechal ze starších verzí protože mě jinak php háže chybu, konkrétně se jendá o :

Code: Select all

	LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "product_special ps ON (ps.product_id = p.product_id AND ps.customer_group_id=".$config->get('config_customer_group_id').")
Chyba se projevuje tak, že pokud mám na produkt slevu a ta sleva vyprší (uplyne stanovené datum), tak se mi stále do xml generuje, ikdyž již není platná a měla by se zobrazovat sleva standardní. Kvůli tomu mi nejde aktivovat xml na heurece....

OC 2.2.0.0


New member

Posts

Joined
Sat May 14, 2011 4:16 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 182 guests