Post by kolliop » Wed Mar 18, 2015 12:50 am

Καλησπέρα έχω ένα site σε

Opencart 1.5.5.1, Ελληνικά
Theme. Journal
Shared Hosting

και έχω ένα πρόβλημα με την ταχύτητα . Έχουν περαστεί περίπου 3.000 προϊόντα, στην αρχή η ταχύτητά του είναι ικανοποιητική,
μόλις κάνω login σαν πελάτης και στη συνέχεια προσθέτω περίπου 20 προϊόντα στο καλάθι, τότε η ταχύτητά του κρεμάει τελείως πάνω από 60 δευτερόλεπτα να ανοίξει μια σελίδα ή να κάνω μια αναζήτηση.

Πιστεύετε πως αν πάμε σε VPS Server θα διορθωθεί το πρόβλημα ή είναι κάτι άλλο, απλά το περίεργο είναι ότι όσο δεν είναι πολλά προϊόντα στο καλάθι δουλεύει μια χαρα και αναρωτιέμαι τι γίνεται.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος και ευχαριστώ έτσι κι αλλιώς για την πολύτιμη κοινότητα που έχετε δημιουργήσει.

Newbie

Posts

Joined
Fri Mar 13, 2015 3:44 pm

Post by mpolfo » Wed Mar 18, 2015 1:58 am

Καλησπέρα
το θέμα τώρα το έιδα οτι το έχει ανοίξει δύο φορές
αξίζει να περιμένεις λίγο μέχρι να σου απαντήσει κάποιος
το συγκεκριμενο theme το έχω χρισημοποιησει και έιναι άκρως ικανοποιητικό με την ταχύτητα
Δώσε το όνομα του site να το δούμε
μίλησες με την εταιρειa που έχει τη φιλοξενία του site?

New member

Posts

Joined
Thu Dec 13, 2012 3:04 am

Post by kolliop » Wed Mar 18, 2015 2:10 am

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση, το hosting είναι cloud στο παπάκι, δεν έχω μιλήσει ακόμα, είπα πρώτα να ρωτήσω εδώ μήπως κάποιος ξέρει πάνω κάτω τι παίζει. το site είναι το case4you.gr

Επίσης εχω δοκιμάσει τις λύσεις εδώ ( viewtopic.php?f=20&t=39759 ) αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Το παράξενο είναι ότι αυτό γίνεται μόνο όταν μπαίνουν αρκετα προϊόντα στο καλάθι (π.χ. 90) και συνεχίζω την περιήγηση

Newbie

Posts

Joined
Fri Mar 13, 2015 3:44 pm

Post by mpolfo » Wed Mar 18, 2015 2:37 am

στα 35 περιπου προιοντα που εβαλα στο καλάθι το site δουλευε καλα και με πολυ καλές ταχύτητες
Το δοκιμασες με άλλον Browser?
απο άλλο υπολογιστή?
και επίσης θα πρότεινα να μιλήσεςι και με την εταιρεία φιλοξενείας
καποιος ειδικός σιγουρα γνωρίζει περισσότερα απο εμενα (μιας και εγω ειμαι χομπίστας)

New member

Posts

Joined
Thu Dec 13, 2012 3:04 am

Post by kolliop » Wed Mar 18, 2015 2:46 am

ευχαριστώ φίλε μου, το πρόβλημα είναι αν βάλεις παραπάνω π.χ. 150 τεμάχια ή 200, θα ρωτήσω και την εταιρία, ευχαριστώ, ίσως και κάποιος άλλος έχει αντιμετωπήσει κάτι αντίστοιχο

Newbie

Posts

Joined
Fri Mar 13, 2015 3:44 pm

Post by botonakis » Mon Apr 20, 2015 11:35 pm

Μπορούμε να προτείνουμε πολλα πράγματα όπως μια νέα πλατφόρμα βελτίωσης ταχύτητας που προσφέρουμε ως αντιπρόσωποι χωρις να αλλάξετε το υπάρχων hosting σας. Εάν το πρόβλημα σας δεν εχει λυθεί επικοινωνήστε μαζι μας.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Tue Jan 24, 2012 7:55 pm
Location - Athens, Greece

Post by noname1 » Tue Oct 13, 2015 8:22 pm

kolliop
φιλοξενία για OpenCart
http://www.fivelayer.host/opencart-web-hosting

Παρέχουμε VPS Hosting σε Ελλαδα & Γερμανία σε ιδιόκτητους Dell Enterprise PowerEdge Servers
https://www.fivelayer.host/
Opencart ESHOP
https://www.think-open.gr/


User avatar
New member

Posts

Joined
Wed Jan 22, 2014 12:02 am
Location - Athens Greece, Acropolis
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests