Post by spiders3 » Thu Apr 04, 2013 6:33 am

Здравейте,
Искам да сменя версията от 1.5.5.1 към 1.5.1,без да загубя данни.
Ще ми помогнете ли?

New member

Posts

Joined
Thu Apr 04, 2013 6:28 am

Post by ksharlandjiev » Thu Apr 04, 2013 10:00 pm

Искате да направите downgrade?
От чисто любопитство, какво налага това?

Power Image Manager | Multi Image uploader | Bulk Update Products to Categories | Bulk Update Orders
Image
NEW! Bulk add options | New! Bulk add attributes | NEW! Keep it Simple Checkout!


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sun Oct 09, 2011 9:22 pm
Location - London, UK

Post by spiders3 » Thu Apr 04, 2013 10:47 pm

харесах един темплате,които се поддържа от 1.5.1,а не знам как да го upgrade-na до 1.5.5.1

New member

Posts

Joined
Thu Apr 04, 2013 6:28 am

Post by ksharlandjiev » Fri Apr 05, 2013 4:06 am

spiders3 wrote:харесах един темплате,които се поддържа от 1.5.1,а не знам как да го upgrade-na до 1.5.5.1
Опитахте ли да се свържете с developer-а на тази тема, да го попитате дали я няма за 1.5.5.1?
Определено, не е добра идея, да минавате на толкова стара версия, тъй като от 1.5.1 до 1.5.5 е извървяно доста път, и са оправяни бъгове и други неща, но ако все пак държите на това, можете да пробвате следното:
1. Инсталирайте 1.5.1 като нов магазин.
2. Изтеглете този модул: http://www.opencart.com/index.php?route ... sion_id=17 съответно за 1.5.5.1 и за 1.5.1
3. Инсталирайте го на двата магазина (стария 1.5.51 и новия)

Направете експорт и от двата (за да можете да сравните XLS файловете), след което пригодете експорта от 1.5.5.1 да е същия както тестовия експорт от 1.5.1
Остава само да го налеете, и ако стискате достатъчно силно палци.. може и да стане ;-)

Това е, което можете да направите сам, без да имате познания по програмиране и бази данни...
Разбира се, един опитен програмист, би могъл да направи трансфера на продукти/ категории и други малко по - бързо, но това ще е заплатена услуга :)

Power Image Manager | Multi Image uploader | Bulk Update Products to Categories | Bulk Update Orders
Image
NEW! Bulk add options | New! Bulk add attributes | NEW! Keep it Simple Checkout!


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sun Oct 09, 2011 9:22 pm
Location - London, UK
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests