Post by magazinbilka » Sun Feb 04, 2018 8:37 pm

Доколкото знам, сред безкрайно тъпите изисквания на ЕС трябва да имам съобщение на сайта, че използвам бисквитки. Понеже не разбирам много от програмиране, използвах този сайт за генериране на код: https://cookieconsent.insites.com/download/#
Получения код го вкарвах и във footer и във home - файловете (root/catalog/view/theme/default/template/common), но реално нищо не излиза на сайта ми. Къде трябва да го поставя, за да се визуализира само на главната страница?
Другия въпрос е дали трябва да регистрираме някъде като администратори на лични данни, понеже изискваме име и телефонен номер в сайта, за да изпратим поръчките?

Newbie

Post by straightlight » Mon Feb 05, 2018 12:14 am

Няма публикувана OC версия.

The most generated errors being found on Opencart forum originates from contributed programming. The increased counters are caused by posted redundancies of the same solutions that were already provided prior.

F. Rules:

- viewtopic.php?f=176&t=200480
- viewtopic.php?f=176&t=200804

Regards,
Straightlight

Legendary Member

Location - Canada, ON

Post by agatha65 » Mon Feb 05, 2018 2:30 pm

Не съм сигурна дали след като влезе новото изискване(края на май) ще трябва да има съобщение за бисквитките. Там ще има други по-строги правила. Доколкото чета в групи и форуми, още няма точни изисквания публикувани от бг органите, които ще отговарят. Ако иската де ви интегрирам съобщението за кукитата ми се обадете по Скайп на agatha65

Print Version for Product Page and Product Compare Page | Rich Snippets | Facebook Open Graph Meta Tags | Information pages in top menu | Multi-Language Banners, Sliders and Carousels
Image

Active Member

Location - Canada, QC