Post by mupcku » Tue Aug 15, 2017 9:17 pm

Здравейте! Имам създаден custom payment method в чекаут-а на опенцарт версия 2.1.0.1. Използвам темата Journal2 и искам в .tpl файла на payment method-а да добавя поле, което изисква задължително въвеждане на ЕГН от потребителя. Ето кода на полето:

Code: Select all

<div class="form-group required" style="padding-top: 15px;">
            <label class="control-label" for="input-payment-egn"><?php echo $text_egn; ?></label>
            <input type="text" name="egn" value="" placeholder="Въведете вашето ЕГН" id="input-payment-egn"
                   class="form-control"/>
    </div>
Въпроса ми е как да валидирам полето? Ясно е, че ЕГН номера е точно 10 символа, съответно при повече, по-малко или не-въведено ЕГН искам да изкарва грешка и да не може да се продължи със завършването на поръчката!
Благодаря ви!

EDIT:
Забравих да спомена! Искам това ЕГН после да се добавя в информцията за поръчката, тоест администратора да вижда данните във администраторския панел

New member

Post by mupcku » Thu Aug 17, 2017 7:32 pm

Някой с идея?

New member

Post by bulhomes » Sun Nov 19, 2017 4:33 am

То може би е по-добре, че никой не ти е отговорил. За да имаш право да събираш ЕГН-та трябва да се регистрираш като администратор на лични данни и да отговаряш на много сериозни условия - високо ниво на защита.

Newbie

Post by mupcku » Mon Nov 20, 2017 10:55 pm

bulhomes wrote:
Sun Nov 19, 2017 4:33 am
То може би е по-добре, че никой не ти е отговорил. За да имаш право да събираш ЕГН-та трябва да се регистрираш като администратор на лични данни и да отговаряш на много сериозни условия - високо ниво на защита.
Интересно от къде знаеш, че не съм регистриран като администратор на лични данни?? Благодаря ти за качествения отговор все пак!

New member