Post by Baylas » Fri Sep 14, 2012 6:26 pm

Merhaba arkadaşlar bundan 6 ay önce bu sorun için baya bir araştırma yapmıştım ve sonuca ulaştım. Benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlarda olacağını düşünerek kesinleştirdiğim sonucu sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Ayrıca aşağıda anlatacağım işlemleri vqmod kullanan arkadaşlar uğraşmasın diye .xml de hazırladım ekte bulabilirsiniz gerekli .xml'i.

Ürün Sayfasındaki Fiyatın KDV'siz Görünümü

Şimdi gelelim asıl meseleye.
Çoğu OpenCart kullanıcısı bunu nasıl yapacağını merak etmektedir. Ürün sayfasında ürünün KDV dahil fiyatı üstte ve kalın gözükmektedir. KDV'siz fiyatı ise altta ve soluk küçük bir şekilde yazmaktadır. Sizler ve kendim için bunun çözümünü buldum.

Image

Yukardaki resimde de gördüğünüz gibi sitenizde önceden soldaki gibi gözüken fiyat işlem sonrasında sağdaki gibi gözükecek.

Öncelikle gerekli düzenlemeyi dil dosyasında yapalım;
"catalog/language/turkish/product/product.php" dosyasını açın ve 'KDV Hariç:' yazan kısmı 'KDV Dahil:' yapın.

Sonrasında;
"\catalog\view\theme\default\template\product\product.tpl" dosyasının bir yedeğini alın ve açın.

Code: Select all

<div class="price"><?php echo $text_price; ?>
        <?php if (!$special) { ?>
        <?php echo $price; ?>
        <?php } else { ?>
        <span class="price-old"><?php echo $price; ?></span> <span class="price-new"><?php echo $special; ?></span>
        <?php } ?>
        <br />
        <?php if ($tax) { ?>
        <span class="price-tax"><?php echo $text_tax; ?> <?php echo $tax; ?></span><br />
        <?php } ?>
        <?php if ($points) { ?>
Bu kodu bulun ve aşağıdaki ile değiştirin.

<div class="price">
        <?php if ($tax) { ?>
        <span class="price-tax"><?php echo $text_tax; ?> <?php echo $tax; ?></span><br />
        <?php } ?>		
		<?php echo $text_price; ?>
        <?php if (!$special) { ?>
        <?php echo $price; ?>
        <?php } else { ?>
        <span class="price-old"><?php echo $price; ?></span> <span class="price-new"><?php echo $special; ?></span>
        <?php } ?>
        <br />
        <?php if ($points) { ?>
Bu şekilde gerekli değişiklikleri yapıp kaydettikten sonra sunucudaki dosyanızı güncelleyin ve farkı görün. Ayrıca anasayfada ve kategori sayfalarında da tüm fiyatları KDV'siz göstermek için aşağıdaki adımları takip edin.

Sizin için Seçtiklerimiz Modülü KDV'siz Fiyat Görünüm Kodu

"catalog/controller/module/featured.php"

Bulun ve açın,

$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($product_info['price'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));
Bu kodu bulup aşağıdaki ile değiştirin.

$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($product_info['price'], $this->config->get('config_tax')));
En Çok Satılanlar Modülü KDV'siz Fiyat Görünüm Kodu

"catalog/controller/module/bestseller.php"

Bulun ve açın,

$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['price'], $result['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));

$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['price'], $this->config->get('config_tax')));
Yeni Ürünler Modülü KDV'siz Fiyat Görünüm Kodu

"catalog/controller/module/latest.php"

Bulun ve açın,

$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['price'], $result['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));

$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['price'], $this->config->get('config_tax')));
Ürün Kategorilerinde KDV'siz Fiyat Görünüm Kodu

"catalog/controller/product/category.php"

Bulun ve açın,

Sonrasında aşağıda verdiğim kodu da bulun,

$special = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['special'], $result['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));
Ve aşağıda verdiğim kod ile değiştirin.

$special = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['special'], $this->config->get('config_tax')));
Bütün işlemler bu kadar arkadaşlar. Aklınıza takılan herşeyi sorun birlikte çözümünü bulalım. Ayrıca emek sarfettiğimiz konuları kaynak göstermeden paylaşmayınız lütfen.

Image
Web Tasarım ve Programlama
http://www.baylas.com

New member

Location - Turkey

Post by t.ozcam » Fri Oct 18, 2013 9:03 am

Kesinlikle süper bir paylaşım emeğinize sağlık.
Ancak bir sorum var.
Özel tema kullanıyorum yani default tema kullanmıyorum.
VQmod u yükledim malesef olmadı :(
kendi temam üzerinden "\catalog\view\theme\default\template\product\product.tpl" dosyasına ulaştım.Ancak o kısımda da değiştireceğim kod malesef yok.

Yeni ürünler için dediğiniz kodlar var ama onu değiştirmeme rağmen yine değişilkik olmadı.

Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim çünkü tam aradığım bir konu.

Şimdiden teşekkür ederim.

Newbie

Post by Baylas » Wed May 28, 2014 4:38 am

t.ozcam wrote:Kesinlikle süper bir paylaşım emeğinize sağlık.
Ancak bir sorum var.
Özel tema kullanıyorum yani default tema kullanmıyorum.
VQmod u yükledim malesef olmadı :(
kendi temam üzerinden "\catalog\view\theme\default\template\product\product.tpl" dosyasına ulaştım.Ancak o kısımda da değiştireceğim kod malesef yok.

Yeni ürünler için dediğiniz kodlar var ama onu değiştirmeme rağmen yine değişilkik olmadı.

Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim çünkü tam aradığım bir konu.

Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba kullanmakta olduğunuz tema ve OpenCart sürümü nedir acaba?

Image
Web Tasarım ve Programlama
http://www.baylas.com

New member

Location - Turkey