Post by cacala » Tue Jul 21, 2015 11:04 pm

Sitem: http://www.tarzgo.com

Sitemi hızlandırmak için günlerdir arama yapıyorum daha öncede sitelerim olmuştu ancak yine böyle problemler yaşamış ve satmıştım.
Opencart yapılan bazı çalışmalar ile çok hızlı bir hale getirilebiliyor bunu bazı sitelerden görebiliyoruz.Ancak şuana kadar yapmış olduğum tüm araştırmalarım neticesinde.

Baştan sona yapılacak hızlandırma çalışmaları hem kodlar arasında hemde phpmyadmin sql gibi çalışmaları detaylıca açıklayan bir konu yok.
Bu konu bu kadar önemliyken neden detaylı bir öğreti hazırlanmıyor ve bu forumlarda sabit konu haline getirilmiyor.
Benim gibi yüzlerce yardım bekleyen insan var.

Tüm bilgiler bölük bölük ve bir çoğu ingilizce bu forumdada anlatılmış ancak yabancı dili olmayanlar ne yapacak. ?
Yardımlarınızı rica ederim.

Newbie

Post by cacala » Wed Jul 22, 2015 6:29 pm

Konuyu takip ediyorum arkadaşlar neden kimse yazmadı.
Konuyu açtım gittim diye düşünmesin kimse.

Newbie

Post by kesla » Fri Feb 10, 2017 8:37 pm

Sitem: http://www.giyimx.com.tr

Arkadaşlar Opencart ile bir takım çalışmaları inceledim. Sorun şu ki tüm metinler ingilizce ve bu konuda şimdiye kadar herhangi bir istek ya da talepte bulunulmamış.

Sitemi hızlandırmak adına çalışmalar yapıyorum ancak tam manasıyla ne yapmam gerektiği konusunda pek bir bilgi sahibi değilim. Bu yüzden buraya yazıyorum. Web siteleri SEO dışında ne gibi çalışmalar yapıyor bunu anlamak biraz güç. Şunu da bir türlü anlamıyorum bazı siteler çöplüğe dönmüş, her yerden referans alıyorlar ve siteleri yükseliyor. Bu anlamsız değil mi? Hani bize arama motorları doğal akışıyla web hayatınızı sürdürün diyorlardı?

Fakat bu ne yazık ki böyle değil. Aslında temel olarak arama motorlarının yayımladığı makalelerin tam tersini yaparak sayfa hızlandırma çalışmalarının yapılabileceğini düşünmeye başladım. Lütfen konuya ilişkin önerilerinizi sunun.

Newbie