Post by BluXRO » Mon Feb 27, 2012 4:29 am

Salutare! Tot incerc sa sortez produsele intr-un anumit fel la fiecare categorie si nu reusesc. Sortatea Default, de la A la Z etc. nu imi sunt de folos. As dori sa pot sorta produsele in fiecare categorie dupa cum doresc, in cazul meu dupa Interpret, Gen primele 3 albume din categorie cu Enrique Iglesias, apoi urmatoarele 3 albume cu Pavarotti. Ma puteti ajuta?
Un alt exemplu de modul: http://www.youtube.com/watch?v=owyY7LSyYfI

Newbie

Posts

Joined
Mon Feb 27, 2012 4:14 am

Post by BluXRO » Wed Mar 07, 2012 7:16 pm

Va rog frumos, chiar nu are nimeni nici o idee?
Am scos sortarea Default, parca e mai bine direct de la A la Z, dar nu este indeajuns. Am un artist cu numele de Alex care in ordinea alfabetica apare primul in lista, dar eu vreau sa il pun ultimul in categoria sa deoarece nu este asa cautat etc.

Newbie

Posts

Joined
Mon Feb 27, 2012 4:14 am

Post by inactiveaccount9912 » Wed Mar 07, 2012 11:34 pm

Ce e in neregula cu sortarea default? Le sortezi tu cum doresti din admin. Iar daca nu te intereseaza si ordinea produselor unui anume autor atunci este si mai simplu pentru ca poti folosii acelasi numar de ordine pentru toate produsele unui anume autor, si in acest fel in categorii vor aparea grupate: ex: daca ai 5 produse cu numarul 0 , toate vor aparea vecine, la fel ca si toate celelalte numere.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by BluXRO » Tue Mar 27, 2012 4:36 am

Multumesc florinsith, am rezolvat... dar acum am alta problema :'( .
Incerc sa sortez bannerele in slideshow dar de fiecare data cand le salvez devine un haos, nu isi pot mentine ordinea.
Are cineva o solutie? Multumesc mult.

Newbie

Posts

Joined
Mon Feb 27, 2012 4:14 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 278 guests