Post by PTrosil » Wed Feb 15, 2012 5:18 pm

Buna ziua,

Caut sa achizitionez acest modul sau daca stie cineva sa puna in functiune Modulul oferit de la MobilPay vers.1.4.9 din ce am inteles pentru versiunea 1.5.1.3

De asemenea mai avem o cerinta pentru transport cum urmeaza:

Daca clientul alege:
Transport si plata ramburs - cost transport o sa fie 20 ron cu sau fara tva (posibilitate de configurare daca pretul o sa fie cu sau fara tva)
Transport si plata online cu cardul - cost transport 10 ron cu sau fara tva (posibilitate de configurare daca pretul o sa fie cu sau fara tva)

Aici am incercat sa modific din flat.php - in loc de Taxa forfetara am pus Transport curier + plata ramburs = 20 lei, am facut o copie la toate fisierele flat in flat_epay, in administrare am setat Transport curier + plata online = 10 lei, dar pe site cand se ajunge la Pasul 3: Detalii despre livrare nu ma lasa sa trec la Pasul 4: Metoda de livrare daca am in administrare activat noul modul creat Transport curier + plata online = 10 lei, daca il dezactivez atunci ma lasa sa trec la Pasul 4.

Ma gandesc ca poate este pusa vreo conditie sau ceva ...

Va rog daca ma puteti ajuta Gratis sau Contra Cost.

Multumesc pentru raspunsurile Dvs.

Newbie

Posts

Joined
Fri Feb 10, 2012 12:15 am

Post by mikka_luv » Tue Mar 27, 2012 9:30 pm

mda sper sa fii reusit acum caut si eu sa adaug sau sa modific o metoda de plata pentru ca vreau "Metoda de livrare prin curier"

Newbie

Posts

Joined
Tue Mar 27, 2012 8:51 pm

Post by nicudica » Thu Mar 29, 2012 11:19 pm

Saluty!

Am facut eu asa ceva, insa e ptr. 1.4.9.x si partial updatat.

Imi cer scuze fata de unul din utilizatorul acestui forum, in legatura cu acest modul, care trebuia sa fie finalizat, insa din pacate nu am mai avut timp deloc ptr, a face asta...

Voi incerca sa finalizez updaturile ptr. cele 2 versiuni noi de open cart 1.5.1.x si 1.5.2.x

Cele bune,

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 178 guests