Post by Bytzzu » Fri Jan 20, 2012 11:48 pm

Va salut! Am si eu o problema cu latest_home..si anume, nu imi arata bine imaginile.
Deci nu vreau acea zona alba sa mai apara, ci imaginea sa fie in toata casuta aceea..
Va rog sa ma ajutati..
Multumesc anticipat!
Last edited by Bytzzu on Fri Mar 16, 2012 11:20 pm, edited 1 time in total.

New member

Posts

Joined
Sun Nov 20, 2011 3:20 am

Post by inactiveaccount9912 » Sat Jan 21, 2012 1:22 am

Cand iti redimensioneaza imaginea , se pastreaza aspectul astfel aparand acel spatiu alb. Daca doriti ca imagine dvs sa fie 1/1 ar fi foarte urat pentru ca ar insemna sa o intinda prea mult. Mai bine setati in admin ca imaginile sa fie redimensionate la o marime direct proportionala cu cea pe care o au imaginile dvs. Astfel veti scapa de acel spatiu alb.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by Bytzzu » Sat Jan 21, 2012 1:37 am

florinsith wrote:Cand iti redimensioneaza imaginea , se pastreaza aspectul astfel aparand acel spatiu alb. Daca doriti ca imagine dvs sa fie 1/1 ar fi foarte urat pentru ca ar insemna sa o intinda prea mult. Mai bine setati in admin ca imaginile sa fie redimensionate la o marime direct proportionala cu cea pe care o au imaginile dvs. Astfel veti scapa de acel spatiu alb.
Multumesc de raspuns, totusi cum fac sa imi arate imaginea 1/1 ca am incercat propunerea ta, dar imi arata imaginea incadrata toata in spatiu alb, nu doar sus si jos ca in imaginea mea..
Deci, unde modific, sa imi arate 1/1?

New member

Posts

Joined
Sun Nov 20, 2011 3:20 am

Post by inactiveaccount9912 » Sat Jan 21, 2012 1:48 am

Nu ai cum sa setezi, ci doar sa schimbi niste cod , dar nici nu ai de cd. Ar fi incredibil de distorsionate. Si cealalta varianta nu cred ca ai incercat bine. Exemplu: Daca imaginile puse de tine sunt 600x350 , in admin setezi 120x70 , si nu va mai fi adaugat spatiu alb decat daca este in imaginea ta.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by Bytzzu » Sat Jan 21, 2012 10:33 pm

asa am facut, dar alb ramane oricum fie sus fie in lateral sau in ambele parti..o fi vreo problema cu tematica?
oricum macar daca as putea sa schimb zona aceea alba cu una inchisa..daca sti cumva un trebuie sa modific..in css cred

New member

Posts

Joined
Sun Nov 20, 2011 3:20 am

Post by inactiveaccount9912 » Sat Jan 21, 2012 11:41 pm

nu , modificarea ar trebuii facuta in mode/tool/image.php dar nu faci bine. Este imposibil sa mai ai spatiu alb daca faci corect setarea si imaginile au acelasi aspect ratio (si asa pare din imaginea ta).

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 182 guests