Post by elusja » Fri Oct 05, 2012 10:58 pm

Czy ktoś z was spotkał się z problemem wysyłania maili przez skrypt sklepu na serwerze nazwa.pl w opcji Active? Dzwoniłam do nich, twierdzą, że funkcja Mail() jest aktywna na serwerzach, szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, bo nie dochodzą ani maile z powiadomieniami o sprzedaży, ani zapytanie z formularza kontaktowego. Macie może jakieś rozwiązanie tego problemu poza przeniesieniem się na inny hosting?

Ps. nie działają ani ustawienia Mail, ani SMTP.

Edit: dodam, że w tej smaj konfiguracji na innym serwerze nie ma żadnych problemów z wysyłką maili.

Newbie

Posts

Joined
Wed Jul 15, 2009 3:54 pm

Post by Kamio81 » Sun Mar 17, 2013 5:18 am

Hej,

Mam ten sam problem, czy ktoś wie jak to rozwiązać?
U mnie jest bład jak poniżej:

Notice: Error: RCPT TO not accepted from server! in ....Opencart/upload/system/library/mail.php on line 308

Newbie

Posts

Joined
Sun Mar 17, 2013 5:16 am

Post by barthy » Wed Jun 12, 2013 6:11 pm

Dodam coś co użytkownik schematx.pl dodał na innym forum oc.
Aby rozwiązać problem musisz wyedytować plik system/library/mail.php i odnaleźć w nim linijkę 108:

Code: Select all

$header .= 'Content-Type: multipart/related; boundary="' . $boundary . '"' . $this->newline . $this->newline;
zamień ją na

Code: Select all

$header .= 'Content-Type: multipart/related; boundary="' . $boundary . '"' . $this->newline;
następnie przejdź do linijki 120:

Code: Select all

$message .= 'Content-Transfer-Encoding: 8bit' . $this->newline . $this->newline;
i zamień ją na

Code: Select all

$message .= $this->html . $this->newline;
zapisz zmiany i ustaw w konfiguracji sklepu protokół poczty na MAIL, wszystko powinno teraz działać.

Newbie

Posts

Joined
Fri Jun 07, 2013 3:58 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests