Post by Ljubo » Sun Aug 19, 2012 4:39 am

oc 1.5.3.1
naime, ciljne grupe kupaca prodavnice su razlicite, tj. ima ih nekoliko.
artikli prodavnice mogu biti interesantni za vise ciljnih grupa kupaca (naravno, neki artikal moze biti interesantan samo jednoj ciljnoj grupi, dok drugi moze biti interesantan svim ciljnim grupama.

sta mi je ideja?
negde u headeru ili bilo gde, da postavim linkove tih ciljnih grupa, da bi se klikom na odredjenu ciljnu grupu otvarala ponuda artikala odredjenih za tu ciljnu grupu (otvarala u smislu pojavljivalja modula categories sa pripadajucim proizvodima).
znaci, potrebno mi je vise modula categories i svaki pojedinacno bi se otvarao klikom na link u headeru.

uspeo sam da napravim novi module category1... uz pomoc clone module uputstva i teme na forumu, pojavljuje se bez problema na web strani...
problem mi je sada sto nemam mogucnost kontrole sadrzaja tog novog modula.
jednostavno nemam opciju u admin delu da neki artikal svrstam u tu novu kategoriju. jedina mi je mogucnost da to radim u samoj bazi, ali to je totalno neracionalno za celu pricu.

moze li neko da da neki hint gde, sta bi trebalo da dodam u fajlovima da bi sve radilo kako treba? makar hint u kojim fajlovima je sve to regulisano pa bi ja onda to probao sam da provali sa trial error poslom.
header sa linkovima mi ne bi bio veci problem, snasao bi se i sam, problem mi je svrstavanje artikala u jednu ili vise kategorija iz admin dela... i eventuialno kasnije pomoc oko if petlje kada koja kategorija da se prikaze...

ko zna, ima zelje i moze...
bio bih zahvalan.

Active Member

Posts

Joined
Mon Jan 31, 2011 10:07 pm
Location - Serbia

Post by Ljubo » Sun Aug 19, 2012 5:05 am

hmmm...
a mozda ima i jednostavnije resenje...

jedan modul categories... u njemu kao proizvode navoditi gorepomenute ciljne grupe a u subkategorije ubacivati artikle po potrebi.
u header nekako ubaciti linkove ovih glavnih kategorija...
e sad bi bila komplikacija sa hardcodiranjem i modifikovanjem fajlova da bi se dobilo da se klikom na odgovarajuci link u headeru otvarao modul categories ali samo sa jednom-izabranom kategorijom i pripadajucim subkategorijama...

glasno razmisljam, tako mi je lakse... ima li neko neki komentar na sve ovo?

Active Member

Posts

Joined
Mon Jan 31, 2011 10:07 pm
Location - Serbia

Post by Ljubo » Mon Aug 20, 2012 4:19 am

treca nerazradjena varijanta je praviti vise prodavnica... multistore
za svaku pojedinacnu ciljnu grupu po jednu posebnu prodavnicu.

Active Member

Posts

Joined
Mon Jan 31, 2011 10:07 pm
Location - Serbia

Post by mldnkslvc » Fri Sep 07, 2012 3:06 am

Ima jedno rešenje daleko pametnije od kloniranja modula i multistore sistema, a to je:
u tabeli product u bazi dodati novo polje ciljna_grupa i lepo prepraviti modele i kontrolere frontend i backend aplikacije i prikaza naravno... to je najbolje rešenje u ovakvoj situaciji... i naravno... pri svakom upgrade-u opencart-a prvo napraviti backup koda kako bi ga ponovo integrisali u novu verziju, a možda čak i napisati vqmod kako bi mogao što lakše da se implementira i koristi ubuduće.

New member

Posts

Joined
Fri Dec 09, 2011 9:17 pm

Post by Ljubo » Fri Sep 07, 2012 3:29 am

hvala na ideji.
mozda i jeste najbolja, ali za mene kao nekog ko ne zna da programira je apsolutno neostvariva bez asistencije sa strane.

odlucio sam se za trecu varijantu, odnosno za multi store opciju.
malo se mucim sa unutrasnjim linkovima, layoutima i slicno, ali ide polako kako treba.
za sada uspevam u hodu da resavam problemcice koji se javljaju.

jos nisam stigao da isprobam da vidim kako bi radilo kada aktiviram SEO linkove... ocekujem probleme ali se nadam da cu ih resiti.

uvideo sam jos jedan veliki problem koji za sada ne znam kako da resim.
naime, problem je u tome sto svaka, nazovimo je - prodavnica, ima posebne korpe, pa se moze desiti da kupac hoce da kupi neki proizvod iz vise razlicitih ciljnih grupa, tj. prodavnica. tada bi se desilo da se izgubi sadrzaj korpe kada kupac ode na link druge ciljne grupe.
jednom recju, potrebna mi je opcija jedne zajednicke korpe za sve ciljne grupe ili prodavnice.

ne brinem se puno oko toga jer sam video da postoji ekstenzija za upravo takav problem. doduse, nije besplatna, ali ako se ne snadjem sam, znam da postoji resenje.

Active Member

Posts

Joined
Mon Jan 31, 2011 10:07 pm
Location - Serbia
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests