Post by draganche » Thu Dec 05, 2013 6:01 pm

Zamolio bih za pomoć...

Da li može OC da se podesi tako da prikazuje podkategorije u DropDown meniju dublje od prve podkategorije? Konkretno, meni prikazuje prve podkategorije u DD meniju, ali kada podkategorije imaju svoje podkategorije (itd) to ostaje neprikazano. Onda treba kliknuti na prvu podkategoriju nakon čega se otvara stranica sa tom podkategorijom i na njoj podkategorije koje njoj pripadaju.
Da li je moguće kada mišom prevučem neku podkategoriju da se otvore podkategorije te podkategorije?

Image
http://www.mobilni-shop.com


Newbie

Posts

Joined
Thu Nov 21, 2013 1:49 am

Post by mldnkslvc » Fri Jan 24, 2014 8:55 pm

to je jedan od nedostataka opencarta. Sam model baze se meni ne dopada po tom pitanju. Trenutna struktura baze je takva da su root elementi stabla kategorija obelezeni atributom parent_id = 0, a svi ostali su potomci koji se po parent_id-u vezuju za roditelja. Sam kontroler izvlaci samo dva nivoa kategorija (root, i prvi nivo podkategorije). Da bi izvukao sledeci stepen moras u kontroleru da napravis novi kljuc za niz kome ces dodeliti sve elemente koji pripadaju drugom nivou.Trenutno radim na prepravci tog segmenta baze... Adjecency list model za hijerarhiju stabala ne odgovara u ovakvim situacijama, a upravo je na njemu zasnovana kategorizacija u opencart-u. Sve do drugog nivoa se lako cupa iz baze, ali se stvari uzasno komplikuju kada pokusas da ides dublje.

New member

Posts

Joined
Fri Dec 09, 2011 9:17 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 120 guests